Úvod -> Třídní vzdělávací program -> Doplňkové programy

TVP - Doplňkové programy

Doplňkové programy

Doplňkové programy jsou realizovány v rámci výchovně-vzdělávacích činností se všemi dětmi na dané třídě a jejich plán je přílohou Školního vzdělávacího programu.

Hra s anglickými slovíčkyředitelka Mgr. Ilona Žáková

Děti ve věku 4-7 let (II.třída) se formou hry postupně seznamují s anglickými slovíčky pomocí obrázků, pexesa, domina, maňásků, běžných předmětů a věcí kolem sebe. Naslouchají cizí řeči i prostřednictvím CD, DVD v propojenosti s pohybem, rytmizací, říkankami, písničkami a pracovními listy.

Logopedická prevencepí. učitelka J.Maxová

Motto:
Když se dítě učí mluvit, je to nejvíce zatížený duševní pracovník na naší planetě, aniž o tom má, na štěstí, nejmenší tušení. /K.Čukovskij/

Proto se snažíme hravou formou předcházet tomu, aby vady nebo poruchy řeči vznikaly. S dětmi, které mají nesprávnou výslovnost, individuálně procvičujeme hlásky dle pokynů logopedického lékaře.

Jógapí. učitelka J.Maxová

Dětská jóga je vlastně hravě pojaté procvičení celého těla včetně očí a prstů. Děti se učí soustředěnosti, přesnosti, vytrvalosti a rovnováze. Velice důležité je dýchání. Cílem je dosáhnout návyku jógového dechu, který mohou děti využívat i mimo cvičení jógy.

Sportovní hrypí. učitelka P.Stárková

Výchova k životnímu prostředípí. učitelka V.Pouzarová

Děti chodí na EKOLOGICKÉ VYCHÁZKY (tzn. delší vycházky do přírody) a poznávají tak své okolí ve všech ročních obdobích. Nejraději chodíme do lesa na Dobré Vodě. Snažíme se poznávat zákonitosti přírody, sledujeme rostliny a živočichy a upřednostňujeme poznávání vlastním prožitkem.

Mateřská škola Špálova

ul. V.Špály 7
370 06 České Budějovice
mssedmikraskacb@gmail.com
tel:  +420 387 204 037
GSM: +420 702 018 210
fax:  +420 387 420 178
Napiště nám...
Kde nás najdete ?

KONTAKTY:

Ředitelka mateřské školy
Mgr. Ilona Žáková

Zástupce ředitelky MŠ
Alena Posekaná

Vedoucí školních jídelen
Růžena Cibulková

Úřední den:
Pondělí 10:00 - 15:00 hod.

Provozní doba:
PO-PÁ 6:00-16:30