Úvod -> Třídní vzdělávací program -> Doplňkové programy

 TVP - Doplňkové programy

Doplňkové programy

Doplňkové programy jsou realizovány v rámci výchovně-vzdělávacích činností se všemi dětmi na dané třídě a jejich plán je přílohou Školního vzdělávacího programu.


Hra s anglickými slovíčkyředitelka Mgr. Ilona Žáková
  
Děti ve věku 4-7 let (II.třída) se formou hry postupně seznamují s anglickými slovíčky pomocí obrázků, pexesa, domina, maňásků, běžných předmětů a věcí kolem sebe. Naslouchají cizí řeči i prostřednictvím CD, DVD v propojenosti s pohybem, rytmizací, říkankami, písničkami a pracovními listy.
 
Logopedická prevencepí. učitelka J.Maxová
  
Motto:
Když se dítě učí mluvit, je to nejvíce zatížený duševní pracovník na naší planetě, aniž o tom má, na štěstí, nejmenší tušení. /K.Čukovskij/


Proto se snažíme hravou formou předcházet tomu, aby vady nebo poruchy řeči vznikaly. S dětmi, které mají nesprávnou výslovnost, individuálně procvičujeme hlásky dle pokynů logopedického lékaře.
 
Jógapí. učitelka J.Maxová
  
Dětská jóga je vlastně hravě pojaté procvičení celého těla včetně očí a prstů. Děti se učí soustředěnosti, přesnosti, vytrvalosti a rovnováze. Velice důležité je dýchání. Cílem je dosáhnout návyku jógového dechu, který mohou děti využívat i mimo cvičení jógy.
 
Sportovní hrypí. učitelka P.Stárková
 
Výchova k životnímu prostředípí. učitelka V.Pouzarová
  
Děti chodí na EKOLOGICKÉ VYCHÁZKY (tzn. delší vycházky do přírody) a poznávají tak své okolí ve všech ročních obdobích. Nejraději chodíme do lesa na Dobré Vodě. Snažíme se poznávat zákonitosti přírody, sledujeme rostliny a živočichy a upřednostňujeme poznávání vlastním prožitkem.
 

Mateřská škola Špálova
příspěvková organizace

ul. V.Špály 7
370 06 České Budějovice
mssedmikraskacb@gmail.com

Napiště nám...
Kde nás najdete ?KONTAKTY:

Ředitelka mateřské školy
Bc. Miroslava Makovcová Stecherová
tel.: 724 095 098

Vedoucí školních jídelen
Jana Zieglerová
tel.: 702 242 582

Úřední den:
Pondělí 10:00 - 15:00 hod.

Provozní doba:
PO-PÁ 6:00-16:30


Dnes je pátek
Svátek má Stanislav